- Поради, як ефективно будувати комунікативні навички вашої дитини
- Поради, як ефективно будувати комунікативні навички вашої дитини
Що робити, щоб процес адаптації був
легкий і без ускладнень?
Вас вітає соціальний педагог
- Поради, як ефективно будувати комунікативні навички вашої дитини
Поради, як ефективно будувати комунікативні навички вашої дитини
Прагнення до комунікації з оточуючими - вроджена потреба кожної людини. Всі діти від природи товариські, але не всі в однаковій мірі вміють контактувати з навколишнім світом. Навички спілкування - придбані якості, які залежать від виховання і середовища проживання. Основне завдання розвитку дитини лягає на плечі батьків.
Корисні поради:
1. Дорослі повинні моделювати навички спілкування. Важливо не стільки те, що говорять батьки своїм дітям, скільки те, як надходять вони самі. Дорослі - приклад для наслідування, перші вчителі для своїх дітей, тому потрібно показувати правильні моделі спілкування і взаємодії з оточуючими.
2. Звертайте увагу на перші емоції і спроби спілкування дитини. Діти повинні отримувати позитивний досвід комунікації з раннього віку. Чим активніше дорослі будуть заохочувати спілкування малюка, тим краще.
3. Практикуйте спільні навчальні гри. Щоб прищепити дитині навички спілкування, програвайте різні ситуації і моделі поведінки вдома.
4. Привчіть дитину бути уважною до інших людей. Якщо малюк відчуває дискомфорт при спілкуванні з дітьми, не звинувачуйте інших: мовляв, «це погані діти». Навчіть знаходити рішення ситуації, наприклад, запропонувати пограти в іншу гру, запитати думку інших.
5. Надайте дитині можливість бути в групі дітей. Міжособистісні відносини вибудовуються тільки досвідним шляхом. Для того щоб малюк вмів спілкуватися і контактувати з іншими, мало прикладів і домашніх ігор: повинен бути частий контакт з однолітками.
6. Не нав'язуйте малюкові дружбу і не вибирайте йому друзів. Нехай він сам формує коло спілкування з тих, з ким йому цікаво.
7. Заведіть домашнього улюбленця. Спілкування з твариною може допомогти дитині розвинути контактність, вміння піклуватися про ближнього.